Google’dan Google’a ceza

Google,chrome,internet,şike

Google belki hatayla, belki de bilerek yaptığı bu iş ortaya çıkınca kendi cezasını kendi kesti!

Google hakkında ortaya atılanson iddia, şirketi zor durumda bırakabilir. SEO Book’a göre Google kendi politikalarını ihl al etti ve blog yazarlarına Chrome’u öven yazılar yazmaları karşılığında para verdi. SEO Book’un raporunda, Google’ın reklamcılık firması Unruly’nin, blog yazarlarına sponsor olduğu ve “Chrome’un küçük işletmeler için nekadar faydalı olduğu” hakkında, Google tanıtıcı videolarla süslenen bol bol yazı yazmaları için para ödediği iddia ediliyor. Yani birnevi “teşvik primi” verdiği söyleniyor.

Google’ın bloglara sponsor olmasını belki kabul edilebilir bulabilirsiniz.Ama bu durumda bile önemli bir sorun çıkıyor karşımıza. Yazarların, yazılarında Chrome’un indirme sitesine verdiği linklerin, sponsorluk sonucunda verildiğini anlamamız için”nofollow” olmaları gerekiyor.Çünkü nofollow linklerin özelliği, yönlendirdikleri sayfaların PageRank (Sayfa Sıralaması)’ini yükseltmemeleri.Fakatbazı linklerin nofollow olmadığı ortaya çıkmış.

Bu yazarların hatası da olabilir amaGoogle, bu durumu kendine has bir biçimde çözmeye çalışıyor: Kendini cezalandırmak…İnternet devi, Chrome indirme sayfasının PageRank’ini, dün itibarı ile 0’a indirdi ve 60 gün boyunca düşük tutacağının sözünü verdi…www.veteknoloji.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: