Mesajların efendisi

Mesaj,Facebook,Twitter,Linkedln,sosyal medya,e-posta

Mesajlaşma dünyasında son dönemin hızlı oyuncuları Facebook ile Twitter’ın ataklarına kuvvetli yanıt veren e-posta sistemi 2.9 milyarı aşan kullanıcısıyla birincilikteki yerini koruyor.

Başta Facebook, Twitter ve LinkedIn olmak üzeresosyal medya alanındaki girişimlerin son dönemdeki hızlı yükselişi,mesajlaşma-paylaşım tarafında e-posta’ların geleceğiyle ilgilisoru işaretlerini de beraberinde getiriyor.Kurumsal tarafta çıkışını sürdüren e-posta trafiğinin bireysel kullanıcı kategorisindedaha aztercih edilmeye başlaması, özellikle gençlerin sosyal medya sitelerini mesajlaşma tarafında dahafazla kullanmaya başlaması e-posta’ların geleceğine bir tehditolarak algılanıyor.

YOĞUN TRAFİK YAŞANIYOR
Bununla birlikte rakamlara bakıldığındagünlük ortalamada e-posta gönderim sayıları hâlâFacebook veTwittergibi ağların açık ara önünde koşuyor. Analistlerin yapılan araştırmalara dayanarak açıkladığı öngörüler e-posta kullanımının yükselişini sürdüreceğineişaret ediyor. Önceki yıllarda görülen büyüme hızının önümüzdeki dönemde görülmesi ise beklenmiyor.

Kullanıcısayısı değerlendirmesinde 2.9 milyar e-posta hesabı bulunurken, Facebook’un 750 milyon, Twitter’ın ise 300 milyon sınırını aştığı görülüyor.Günlükgönderilenmesaj, atılan tweet sayısı karşılaştırmasında ise yine e-posta kategorisinin liderliğini sürdürdüğü görülüyor. Globalinternetağındagünlükolarakortalama 188 milyar adet e-posta mesajı gönderim sayısı yakalanırken, Twitter’ın 140 milyonu, Facebook’un 60 milyonu yakaladığı sonucu ortaya çıkıyor.

SPAM’LERİN ZARARI BÜYÜK
Bu arada akıllıcep telefonları ve tablet bilgisayarların pazarda önemli pay aymaya başlamalarının da etkisiyle başta e-posta olmak üzereFacebook veTwittergibi ağlardakullanıcı vepaylaşım sayısının artması bekleniyor.

Büyüme alanında e-posta’ların önünde zararlımesajolarakadlandırılan spam’lerinbüyüktehdit yarattığı görülüyor. Analistler sadece spam’lerin ekonomiye zararının yıllık olarak 20 milyar doları geçtiğiniifadeediyor. Spam gönderiminde başrolü ise Amerika bölgesi üstleniyor. ABD’den sonra enfazlaspam gönderimi yapanülkeise Güney Kore olarak listeleniyor.http://www.veteknoloji.com/mesajlarin-efendisi-48488–.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: