Samsung’un sevinci kısa sürdü

Samsung,Galaxy Tab,Apple,Avustralya,tablet bilgisayar

Avustralya mahkemesi, satış yasağını kaldırdığı Samsung Galaxy Tab’in en az bir hafta daha’ satılamayacağına hükmetti.

Apple ile Samsung arasındaki patent anlaşmazlığı yüzünden Avustralya’da konulan satış yasağı önceki gün kaldırılan Samsung Galaxy Tab 10.1 modeli ‘en az 1 hafta daha’ satılamayacak. Karar, Noel öncesi artan alışveriş furyasından nasiplenmek isteyen Samsung için büyük darbe anlamına geliyor.
 
Apple, başta Galaxy tabletler olmak üzere Samsung tarafından üretilen üst fiyat sınıfındaki mobil cihazların ‘Apple’ın ürünlerini taklit ettiği’ iddiasıyla pek çok ülkede dava açarak bazılarının satışına tedbiren yasak koydurttu. Önceki gün bir Avustralya mahkemesi, ülkede Galaxy Tab 10.1 modeli tablete konan yasağı bozarak satışa geçit verdi.
 
Ancak Samsung’un sevinci uzun sürmedi. Bugün de aynı mahkeme, Apple’a da itiraz hakkı içinzaman tanımak amacıyla satış yasağını 1 hafta daha uzattı.

Zaten uzun süredir satışyasağı bulunan Samsung tabletleriçinbü sürenin birhafta daha uzatılması ilk başta çokönemli görünmese de, firmanın bu yüzden Noel alışverişdönemini ıskalaması ciddi maddi kayba yolaçacak gibigörünüyor.
 
Reuters’ın haberine göre mahkeme, bu bir haftalık ek yasak süresinin devam edip etmeyeceğine önümüzdeki hafta karar verecek.
 
Apple ve Samsung, 10 ülkede karşılıklı açtıkları patent davalarıyla pazarda birbirlerinin ürünlerini yasaklatmaya çalışıyor. Ancak bu duurmdan şimdilik Samsung zararlı çıkmışa benziyor. Zira henüz hiç bir Apple ürünü, Samsung’un anavatanı Güney Kore dışında, bir ülkede yasaklanmamışken, Samsung Galaxy Tab tablet bilgisayarların satışı, davalar sonuçlanıncaya kadar, 10 ülkede ‘tedbiren’ yasaklanmış durumda.   http://www.veteknoloji.com/samsung-un-sevinci-kisa-surdu-48100–.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: